Your Player Page
Flag Football Schedule

Saturday Men's Flag Football / Lake Lorna Doone (Spring 2022)

Saturday, March 5

First Week - SHIRTS
Double Headers
Deceptively Athletic (c), Pushin P (ur)
Byes
Havoc (c), Sackstreet Boys (lr), Don't be a Dick (ur)
  9:00 AM 10:00 AM 11:00 AM 12:00 PM
Field 1
 
  Bandits (i) [44]
vs
 
  Boomers (i) [0]
Field 2
Field 3

Visitor (first team) vs Home (second team)

Saturday, March 19

Double Headers
ATA (i) - CHAMPS, Havoc (c), Za’Lando (c)
Byes
407 Juice (i), Pushin P (ur)
  9:00 AM 10:00 AM 11:00 AM 12:00 PM
Field 1
Field 2
 
  Havoc (c) [42]
vs
 
  Za’Lando (c) [20]
Field 3
 
  Rum Runners (i) [26]
vs
 
  Bandits (i) [6]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Saturday, March 26

Games will be played at Ward B
Double Headers
Sackstreet Boys (lr)
  9:00 AM 10:00 AM 11:00 AM 12:00 PM
Field 1
 
  Rum Runners (i) [2]
vs
 
  Boomers (i) [0]
Boomers Forfeit
Field 2
Field 3
 
  ATA (ur) [20]
vs
 
  Powerhouse (lr) [14]
 
  407 Juice (i) [20]
vs
 
  Rare Breed (i) [22]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Saturday, April 9

Double Headers
Havoc (c), Syndicate (c) - CHAMPS
Byes
Powerhouse (lr)
  9:00 AM 10:00 AM 11:00 AM 12:00 PM
Field 1
 
  ATA (i) - CHAMPS [35]
vs
 
  Bandits (i) [6]
Field 2
Field 3
 
  407 Juice (i) [46]
vs
 
  Boomers (i) [6]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Saturday, April 16

No Games - Holiday
No Games - Holiday

Saturday, April 23

Double Headers
407 Juice (i), Don't be a Dick (ur), Looking to Score (i), Powerhouse (lr), Soul Reapers (lr) - CHAMPS
  9:00 AM 10:00 AM 11:00 AM 12:00 PM 1:00 PM
Field 1
 
  Bandits (i) [6]
vs
 
  Rare Breed (i) [30]
Field 2
 
  Za’Lando (c) [35]
vs
 
  Havoc (c) [20]
Field 3
 
  Off Constantly (ur) [18]
vs
 
  ATA (ur) [21]
 
  407 Juice (i) [20]
vs
 
  ATA (i) - CHAMPS [19]
 
  407 Juice (i) [13]
vs
 
  Rum Runners (i) [33]
 
  Pushin P (ur) [20]
vs
 
  Powerhouse (lr) [19]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Saturday, April 30

Byes
Deceptively Athletic (c), Havoc (c), Syndicate (c) - CHAMPS, Za’Lando (c), ATA (i) - CHAMPS, Looking to Score (i), ATA (ur)
  9:00 AM 10:00 AM 11:00 AM 12:00 PM
Field 1
 
  407 Juice (i) [13]
vs
 
  Bandits (i) [18]
 
  Rare Breed (i) [49]
vs
 
  Boomers (i) [21]
Field 2

Visitor (first team) vs Home (second team)

Saturday, May 7

Double Headers
ATA (ur)
  9:00 AM 10:00 AM 11:00 AM 12:00 PM
Field 1
 
  Don't be a Dick (ur) [22]
vs
 
  ATA (ur) [44]
 
  ATA (ur) [44]
vs
 
  Pushin P (ur) [24]
 
  Boomers (i) [0]
vs
 
  ATA (i) - CHAMPS [2]
Boomers forfeit
 
  Havoc (c) [27]
vs
 
  Za’Lando (c) [32]
Field 2
Field 3
 
  Bandits (i) [40]
vs
 
  Super Gremlins (i) [15]
 
  Rum Runners (i) [27]
vs
 
  Rare Breed (i) [20]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Saturday, May 21

PLAYOFFS View Bracket
GAMES WILL BE PLAYED AT WARD B
  9:00 AM 10:00 AM 11:00 AM 12:00 PM
Field 1
 
  Rare Breed (i) [18]
vs
 
  Rum Runners (i) [12]
 
  Za’Lando (c) [0]
vs
 
  Deceptively Athletic (c) [2]
Za’Lando forfeits
Field 2

Visitor (first team) vs Home (second team)